Sukces w Konkursie Poetyckim „Niezłomni w moich oczach” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 06.05.2024, 10:20

Sukces w Konkursie Poetyckim „Niezłomni w moich oczach”

Z ogromną radością informujemy, że Blanka Wąsek z kl. 2b zdobyła III miejsce w III Konkursie Poetyckim dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego "NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH". W Konkursie wzięło udział 160 uczniów z 48 szkół.

Sukces w Konkursie Poetyckim „Niezłomni w moich oczach” 2 – uczennica trzyma dyplom na tle banerów

Konkurs był zorganizowany przez Fundację Wspierania Osobistego „STUDEO”, Pracownię Miniatura DDK SM CZECHÓW w Lublinie oraz Zygmunta Marka Miszczaka. Objęty był honorowym patronatem przez: Jarosława Stawiarskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego, IPN w Lublinie, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, Wydawnictwo NORBERTINUM, Centrum Edukacji Nauczycieli Potest, Lechaa Consulting. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiersz Blanki:

„Dla Wyklętych”

Kim jesteście Żołnierze Wyklęci?
Przez zły los jesteście zaklęci.
Chcieliście walczyć o kraj nasz cały,
A on jest przecież wcale nie taki mały.

Trudna to sztuka bronić Ojczyzny…
Piękna jest dzięki Wam Polska nasza cała,
Od Morza Bałtyckiego aż do Podhala.

Lubię chodzić do szkoły - mam tam przyjaciół,
Czas spędzać wesoło, uczyć się, śpiewać, rysować,
Po polsku czytać i recytować.
To Wasze bohaterskie czyny,
Na to wszystko dzieciom pozwoliły.

Długo nikt o Was nie pamiętał,
Ale teraz kartka w kalendarzu 1 Marca jest już zajęta.
To wtedy więcej o Was myślimy,
Lecz w inne dni wcale nie zapomnimy!
Będę o dzielnych zuchach pamiętać,
I krzyczeć aż do nieba:
„Wiwat i chwała żołnierzom wspaniałym”!