Wycieczka szkolna do Paryża i Disneylandu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 29.04.2024, 08:39

Wycieczka szkolna do Paryża i Disneylandu

Przed Wieżą Eiffla stoi grupa uczniów uczestniczących w wycieczce wraz z opiekunami.

Wycieczka

Jak ma na imię fikcyjna kobieta, która reprezentuje motto Francji: „Wolność, równość, braterstwo”? Ile metrów ma symbol Paryża, czyli Wieża Eiffla? Gdzie możemy zobaczyć Mona Lisę oraz Salę Lustrzaną? Jak nazywała się Polka, która była królową Francji przez 43 lata? Gdzie mieszkał Fryderyk Chopin oraz gdzie jest jego grób? Gdzie znajduje się punkt od którego liczy się centrum Paryża? A nawet gdzie można kupić pasztet ze ślimaka i najlepsze makaroniki? Na te i inne pytania poznaliśmy odpowiedzi podczas wycieczki szkolnej, w której brali udział nasi uczniowie w minionym tygodniu.

Wieża Eiffla

Pierwszego dnia pobytu wjechaliśmy na Wieżę Eiffla, aby podziwiać wspaniały Paryż z góry. Następnie wybraliśmy się na rejs statkiem po Sekwanie i usłyszeliśmy historię paryskich zabytków za pomocą angielskojęzycznego audio-przewodnika. Dzień zakończyliśmy w ekskluzywnej fabryce perfum, gdzie poznaliśmy historię i tajniki sekretnych receptur słynnej firmy Fragonard.

Luwr i Wersal

Podczas naszego drugiego dnia zwiedzania poznaliśmy siedziby francuskich królów: Luwr i Wersal. Wersal zachwycił nas bogactwem i przepychem oraz fascynującą historią. W Luwrze zobaczyliśmy obraz: Mona Lisa, słynne rzeźby przedstawiające Wenus z Milo, Nike z Samotraki, Ramzesa II, królewską biżuterię oraz wiele innych arcydzieł. Zwiedzanie zakończyliśmy spacerem i sesją zdjęciową w sercu Paryża.

Pere-Lachaise i Montmartre

Trzeci dzień pełen był zaskakujących historii, które odkryliśmy podczas spaceru po Pere-Lachaise – największym paryskim cmentarzu. Odwiedziliśmy także artystyczne wzgórze Montmartre, gdzie poczuliśmy się jak prawdziwi paryżanie spacerując wąskimi uliczkami, jedząc wytrawne naleśniki, szlifując swój angielski podczas negocjowania cen pamiątek z lokalnymi sprzedawcami.

Disneyland Paris

Ostatni dzień naszego wyjazdu przeznaczony był na wizytę w Disneyland Paris. W tym parku rozrywki każdy znalazł coś dla siebie. Odwiedziliśmy najnowocześniejsze rollercoastery, płynęliśmy łódką z Piratami z Karaibów, przejechaliśmy się drewnianą górską kolejką po szczycie piaskowca, wsiedliśmy do windy w opuszczonym hotelu, odwiedziliśmy nawiedzony dwór… Wymieniać można długo, jednak dzień minął nam w okamgnieniu.

Niezapomniany czas

Wycieczka szkolna byłą niezapomnianym czasem w paryskim wydaniu, pachnąca świeżymi croissantami i makaronikami, pełna historii, którą można było „dotknąć” i podziwiać. Telefony wypełnione zdjęciami i figurki Wieży Eiffla długo będą nam przypominać ten wspaniale spędzony czas.