Wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Legendarny Lublin” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 12.01.2024, 08:18

Wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Legendarny Lublin”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki I etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas IV szkół podstawowych „Legendarny Lublin”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin i Lubelski Kurator Oświaty.

1.	Pierwsza strona lapbooka pod tytułem „Herb Lublina” przedstawiająca Władysława Łokietka, koziołka i winorośl.

Logo Patronatu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka Logo p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty Sebastiana Płonki Logo Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas IV szkół podstawowych „Legendarny Lublin”

Uczestnicy mieli za zadanie samodzielne opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka, którego przewodnim tematem były „Legendy Lublina dla dzieci” wg Magdaleny Mazur-Ciseł.

Komisja w składzie:

• Marta Mianowana - dyrektor szkoły
  • Ewa Jaworska – bibliotekarz – Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
  • Paulina Muzyczka – nauczyciel języka polskiego
  • Ewa Borkowska - nauczyciel plastyki

wyłoniła dziesięć najlepszych prac, których autorzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu:

• Antoni Pruszkowski i Radosław Kaliniak, kl. IVd, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, opiekun: p. Agnieszka Piłat.
  • Natalia Dzwonnik i Zuzanna Siwiec, kl. IVa, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Kochanowskiego w Końskowoli, opiekun: p. Natalia Trochim.
  • Hanna Drozd i Iga Wojcieszek, kl. IVb, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Przybysławicach, opiekun: p. Anna Gnieciak.
  • Przemysław Ścibak i Filip Puk, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Lipsku, opiekun: p. Monika Ścibak.
  • Nikola Lipiec i Hanna Bielak, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym, opiekun: p. Bożena Fusiarz.
  • Antonina Kozak i Patrycja Czarnecka, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąwolnicy, opiekun: p. Marlena Pęcak-Wałach.
  • Maja Stępień i Ksawery Łokcewicz, kl. IVa, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie, opiekun: p. Agnieszka Majewska.
  • Julia Drozd i Gabriela Bartnik, kl. IVc, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, opiekun: p. Anna Czyżewska.
  • Nina Starzec i Filip Czerniec, kl. IVb, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, opiekun: p. Beata Sławacka.
  • Lena Pietrasińska i Dawid Jusiński, kl. IVb, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie, opiekun: p. Dorota Chęć.

Przy ocenie zwracano uwagę na zgodność z tematem, znajomość legend, samodzielność i staranność wykonania oraz ogólne wrażenie estetyczne. Zadanie komisji było niesamowicie trudne, otrzymaliśmy 29 prac. Większość z nich prezentowało bardzo wysoki poziom i duże zaangażowanie ze strony uczniów.

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w II etapie konkursu, który odbędzie się 16.02.2024 r. w godzinach 9:00 – 10.30 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka ul. Smyczkowa 3, 20-844 Lublin.