Z wizytą w Technologicznej Szkole Przyszłości - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 28.04.2024, 19:21

Z wizytą w Technologicznej Szkole Przyszłości

Dnia 25 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą panią Beatą Romańczuk uczestniczyli w warsztatach programowania w Niepublicznym Technikum Programistycznym Techni Schools w Lublinie.

Pięciu chłopców z klasy 8a przed wejsciem do szkoły

Wizyta w szkole była nagrodą dla Eryka Raka, którą zdobył dla klasy podczas Targów Edukacyjnych.

Uczniowie wzięli udział w kursie programowania w języku Python, najpopularniejszym języku programowania na świecie.Na podstawie kodu prostej gry w „kółko i krzyżyk” omówione zostały funkcje, pętle, warunki i operacje liczbowe. Język Pythona można zastosować niemal wszędzie, gdzie wykorzystuje się obliczenia matematyczne, dane lub kod. Uczniowie wysłuchali również wykładu na temat sztucznej inteligencji, który wzbudził wiele emocji.

Prowadzący warsztaty wysoko ocenił wiedzę i aktywność uczniów klasy 8a.